Dzwonek rowerowy

Dzwonek rowerowy to element roweru, który nie dosyć, że jest wymagany prawe, to jeszcze świetnie przydaje się podczas jazdy rowerem. Zwłaszcza w mieście, gdzie porusza się wiele osób. Nie trudno w takim przypadku o wypadek. Jeżeli więc jeszcze nie stałeś się szczęśliwym posiadaczem dzwonka, napraw ten błąd i zakup go jak najszybciej. Jaki dzwonek rowerowy warto wybrać? Oto krótkie podsumowanie wybranych modeli.

Jaki dzwonek rowerowy wybrać?

Jaki dzwonek rowerowy wybrać?


Dzwonek gong


dzwonek rowerowy typu gong

dzwonek rowerowy typu gong

To jeden z najpopularniejszych dzwonków ostatnich lat. Charakteryzuje się przede wszystkim:

 • niewielkim rozmiarem,
 • głuchym sygnałem,
 • ceną.

Dzięki niewielkim gabarytom tego dzwonka istnieje możliwość umieszczenia na kierownicy dodatkowych gadżetów jak lusterko czy pulsometr. Jego niska cena również jest niezwykle atrakcyjna. Można zakupić go już za kilka złotych, dlatego pozwolić może sobie na niego spore grono ludzi. Jaka jest ich wada? Niestety do wad zaliczyć można pojedynczy dźwięk oraz stosunkowo krótki czas eksploatacji. Jest on niezwykle awaryjny i często tandetny. Przy większym budżecie warto rozejrzeć się za czymś innym.

Dzwonek rowerowy typu gong
Zalety Wady
+ niewielkie rozmiary
+ niska cena
– wysoka awaryjność
– pojedynczy dźwięk

Dzwonek z kołatką


dzwonek rowerowy z kołatką

dzwonek rowerowy z kołatką

To chyba jedna z najlepszych propozycji w rankingu. Popularne ,,dryń dryń”, które wydaje, jest głośne oraz donośne. Dzięki temu osoba, którą chcemy ostrzec ,będzie mogła szybko i sprawnie usłyszeć nasz komunikat. Dźwięk jest głośny, lecz nie jest przeraźliwy, co często może doprowadzić do upadku przechodnia lub innych, poważnych nieszczęść. Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, dzwonek nie może mieć przeraźliwego dźwięku. Taki dzwonek z kołatką zakupić można już za około 20 zł. Nie jest to spory wydatek i z pewnością bardziej korzystny niż wyłożenie kilku złotych na dzwonek gong. Warto również pamiętać, że im dzwonek będzie głośniejszy, tym będzie miał większe gabaryty, co dla niektórych ludzi może być wadą. Jakie ma zalety?

 • Stosunkowo tani (koszt około 20-50 zł),
 • Niezbyt głośny,
 • Trwały.
Dzwonek rowerowy z kołatką
Zalety Wady
+ trwałość
+ niewygórowana cena
+ donośność dzwonka, jednak nie jest on aż zanadto głośny
– większa głośność dzwonka wiąże się zazwyczaj z większymi gabarytami

Dzwonek trąbka


dzwonek rowerowy z trąbką

dzwonek rowerowy z trąbką

Ten rodzaj dzwonka popularny jest przede wszystkim wśród dzieci, lecz wiele osób dorosłych również skusiłoby się na taki gadżet. Kiedy zdecydujemy się na jego zakup, należy zwrócić uwagę, czy przypadkiem nie wydaje on zbyt głośnego dźwięku. Niestety mogłoby to sprowokować niektórych ludzi, które w konsekwencji mogłyby uszkodzić nasze małe cudo. Zalety?

 • Tani,
 • Niespotykany.
Dzwonek rowerowy z trąbką
Zalety Wady
+ rzadko spotykany
+ niska cena
– wydaje bardzo donośny dźwięk

Jaki więc dzwonek do roweru wybrać?


Posiadanie roweru wiążę się również z zakupem kilku akcesoriów, które są wymagane i potrzebne według prawa obowiązującego w Polsce. Brak niektórych elementów mógłby skończyć się mandatem. Do obowiązków każdego rowerzysty należy nie tylko fakt sprawnych hamulców, ale również dobre oświetlenie oraz dzwonek. Wiele kobiet kieruje się walorami estetycznymi i kupuje dzwonek na przykład w pastelowym kolorze. Dzięki temu rower wygląda kobieco i przyjemnie wizualnie.

Dzwonek przydatny jest w wielu sytuacjach. Dzięki niemu możemy ostrzec pieszego lub zwrócić uwagę znajomego. Warto mieć taki gadżet, ponieważ o wiele wygodniejsze jest skorzystanie z jego sygnału niż krzyk podczas jazdy, który często może nie wystarczyć.


Wzory i kolory dzwonków rowerowych

Na rynku oprócz tradycyjnych, owalnych dzwonków dostępne są również ciekawe dzwonki w kształcie zwierzęcia lub charakterystycznej figurki. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dobry humor. Z pewnością tak ciekawy dzwonek mógłby zwrócić uwagę przechodniów. Może być to dzwonek rowerowy w kształcie królika bądź kota.

Warto pamiętać, że dzwonek rowerowy to również świetny pomysł na prezent. Dzięki temu z pewnością niejedna osoba, która porusza się na co dzień po mieście, będzie z takiego prezentu uradowana. Warto kierować się kolorystyką roweru oraz rodzajem dzwonka. Dla największego grona osób idealny będzie dzwonek typu kołatka. Jest niewielki, ma dobry dźwięk i nie jest za głośny. Dodatkowo większość firm, które wypuszcza na rynek takie dzwonki, stara się, aby był on jak najwyższej jakości.

Dzwonek gong nie jest dobrym wyborem, ponieważ jego dźwięk jest krótki i bardzo głośny. To idealny dzwonek dla osób, które nie korzystają z dzwonka często i chcą go mieć jedynie po to, aby spełniać warunki przepisów prawnych. Taki dzwonek zazwyczaj jest wykonany z materiałów bardzo niskiej jakości, co sugeruje już najczęściej cena. Szybko ulega awarii, zwłaszcza kiedy zamoknie. Dzwonek typu trąbka idealny będzie dla dzieci oraz dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu niecodziennym rozwiązaniem.

Przy wyborze dzwonka rowerowego warto kierować się także własnymi preferencjami.


Dzwonki rowerowe RANKING

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane dzwonki rowerowe, dostępne w dziale Rowery i akcesoria. Ranking TOP10 jest aktualizowany każdego dnia.


Inne poradniki rowerowe, rankingi oraz opinie internautów ...

8 komentarzy na temat Dzwonek rowerowy

 1. chochlik86 napisał(a):

  Nie sądziłem, że jest tyle rodzajów dzwonków rowerowych … Jego zadanie jest na tyle nieskomplikowane, że raczej nie wydawałbym przesadnie dużej gotówki na taki gadżet 😀 No i z reguły używamy go dość sporadycznie, żeby miało to aż takie znaczenie 😛 Oczywiście musi być sprawny, celem ostrzegania przechodniów, że jadę 😀

 2. Bartz napisał(a):

  Bardzo przydatna stronka dla fanów przejażdżek rowerowych. Zamówiłem właśnie komplet dzwonków (razem z zapasowymi) dla moich dzieci. Jest to mimo wszystko ważny element wyposażenia roweru, który ułatwia poruszanie się po chodniku. Szczególnie w przypadku dzieci, które raczej nie powinny jeździć na ulicy.

 3. Tomasz napisał(a):

  Dla kogoś kto często jeździ na drogach rowerowych (gdzie też jest sporo pieszych) i chodnikach taki dzwonek rowerowy to konieczność. Ja wolę jeździć drogą rowerową niż zatłoczoną wąską ulicą, ale niestety niektórzy ludzie nie rozumieją tego, że droga ta jest przeznaczona dla rowerów i trzeba co chwilę używać dzwonka. Osobiście polecam dzwonek z kołatką – nie jest ani zbyt głośny, ani zbyt cichy.

 4. PatrykK napisał(a):

  Dzwonek może nie jest jakimś najważniejszym elementem roweru, to chyba jasne, ale jednak są sytuacje gdzie się czasami nam przyda… szczególnie wtedy kiedy poruszamy się po mieście. Ja korzystam z elektrycznego dzwonka, ale to bez większego znaczenia jaki rodzaj wybierzemy, ważne żeby sygnał był dosyć donośny. Pozdro, fajna stronka.

 5. mdm napisał(a):

  Jazda po mieście (szczególnie po ulicach) bez dzwonka to samobójstwo, także naprawdę warto się w niego wyposażyć. Tak przy okazji, pamiętacie dawne czasy, gdy za dzieciaka jeździło się często z taką gumową trąbką przymocowaną do kierownicy? 😀 To dopiero było szaleństwo 😉

 6. bula napisał(a):

  Przez jakiś czas jeździłam rowerem bez dzwonka rowerowego i to był dramat. musiałam krzyczeć do ludzi by zeszli z drogi ( bo oczywiście szli po ścieżce rowerowej). Więc teraz myślę, że dzwonek to podstawa bezpiecznej jazdy rowerem po mieście.

 7. kok napisał(a):

  Jeżdżenie bez dzwonka po mieście, to samobójstwo. Niestety piesi wciąż nie potrafią bezpiecznie poruszać się po mieście i prowokują wiele groźnych sytuacji. Na całe szczęście nie musimy wydawać niebotycznych kwot, wystarczy prosty dzwonek za kilka bądź kilkanaście złotych i już poziom bezpieczeństwa wyraźnie wzrasta.

 8. dorota napisał(a):

  Ja kupiłam dwójce moich dzieci słodkie dzwonki w kształtach postaci z bajek. Córka ma Hello Kitty, a synek ma Psi patrol:) Są bardzo zadowoleni, a ja wiem, że są bezpieczni na drodze i że uczę ich odpowiedniego zachowania na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *