Licznik rowerowy

licznik rowerowy marki Sigma model Base BC 1200 typ przewodowy

licznik rowerowy marki Sigma model Base BC 1200 typ przewodowy

Dlaczego warto zainwestować w licznik rowerowy?

Rower jest jedną z najczęściej wybieranych form spędzenia wolnego czasu. Jest także doskonałym sposobem na efektywny trening, który przyczyni się nie tylko do polepszenia kondycji oraz wydajności całego organizmu, ale także pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami oraz utrzymaniem smukłej, wysportowanej sylwetki.

Choć licznik rowerowy nie należy do niezbędnych akcesoriów wchodzących w skład wyposażenia roweru, posiada kilka bardzo ważnych zalet, które sprawiają, że niewątpliwie jest jednym z najczęściej wybieranych dodatkowych gadżetów. Przede wszystkim pozwala nam kontrolować ilość przejechanych kilometrów, czas trwania naszej przejażdżki i wiele innych aspektów, które są pomocne przy ocenie naszej wydajności i jakości treningu. Licznik jest również przy przejażdżkach czysto rekreacyjnych pozwoli zaspokoić ciekawość pokazując aktualną szybkość na prędkościomierzu oraz zaplanować ewentualne wypady rowerowe.


Najpopularniejsze rodzaje liczników rowerowych

Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych modeli liczników rowerowych. Różnią się one przede wszystkim rozmaitością dodatkowych funkcji, jakie posiadają. Najpopularniejszą formą podziału liczników rowerowych jest rozróżnienie ich na przewodowe i bezprzewodowe.

Licznik przewodowy jest najtańszym rozwiązaniem, na jakie można się zdecydować. Jego koszt w popularnym markecie to wydatek jedynie kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – jest idealny dla osób mało wymagających, a także takich, którzy nie potrzebują dodatkowych funkcji. Liczniki prędkościomierze oparte na standardowym przesyle danych przez kabel są jednak mało wygodne, szczególne podczas dłuższych tras czy na trasach w których łatwo o zaplątanie się kabla i jego uszkodzenie.


Liczniki rowerowe przewodowe RANKING

W poniższym zestawieniu znajduje się TOP6 aktualnie najchętniej wybieranych produktów w kategorii Liczniki rowerowe przewodowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

wodoodporny bezprzewodowy licznik rowerowy marki SunDing

wodoodporny bezprzewodowy licznik rowerowy marki SunDing

W licznikach typu bezprzewodowego transmisja danych odbywa się za pośrednictwem fal radiowych (w ten sposób dane przesyłane są pomiędzy czujnikiem, a jednostką centralną licznika). Licznik bezprzewodowy jest z reguły niestety droższy (do najpopularniejszych modeli tego typu zaliczyć można między innymi rowerowy licznik sigma) choć jego używanie w opinii użytkowników jest znacznie bardziej wygodne, niż korzystanie ze standardowych modeli z kablem. Zaletą są także dodatkowe funkcje takich liczników.

Większość profesjonalnych liczników rowerowych posiada szereg dodatków, które są uwarunkowane przede wszystkim modelem oraz producentem. Do najpopularniejszych funkcji, które są dostępne w dobrych licznikach, można zaliczyć przede wszystkim:

 • licznik z gps – często nazywany jest „nawigacją rowerową„, funkcja przydatna przede wszystkim dla osób organizujących długie wyprawy rowerem w nieznanych rejonach
 • średnia prędkość jazdy – przydatna informacja, pozwalająca na oszacowanie czasu przejazdu i planowaniu kolejnych jazd rowerem
 • podświetlenie – bardzo przydatne podczas jazdy rowerem późnym wieczorem bądź w nocy, ponieważ nie ma problemu z odczytaniem parametrów na ekranie licznika
 • kadencja – miernik liczby obrotów korbą w czasie minuty
 • pulsometr – przydatny, kiedy zależy nam na śledzeniu pulsu, wymaga zakupu dodatkowego czujnika (najczęściej w postaci pasa piersiowego)
 • licznik z pomiarem mocy – w łatwy sposób można zadbać o równomierne rozłożenie mocy podczas jazdy rowerem, przydatna funkcja nie tylko dla amatorów i początkujących

Liczniki rowerowe bezprzewodowe RANKING

W poniższym zestawieniu znajduje się TOP6 aktualnie najchętniej wybieranych produktów w kategorii Liczniki rowerowe bezprzewodowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.


Jaki licznik do roweru wybrać?

Wybór dobrego licznika rowerowego tak naprawdę w głównej mierze zależy od naszych preferencji oraz wymagań. Poszukując odpowiedniego modelu, warto przede wszystkim zastanowić się na jakich dodatkowych funkcjach licznika zależy nam najbardziej czy może po prostu poszukujemy najbardziej podstawowego modelu takiego licznika. Dokładne określenie preferencji pozwoli w znaczny sposób ograniczyć czas trwania poszukiwań – z góry odrzucamy wszystkie te liczniki, które nie spełniają naszych wymagań bądź posiadają zbyt dużo, niepotrzebnych dla nas funkcji, których nie będziemy używać. Warto także określić górną kwotę, do jakiej możemy pozwolić sobie na swobodny zakup licznika do roweru. Jak wszystkie akcesoria dostępne na rynku – również liczniki dostępne są w różnych cenach. Oczywistą sprawą jest, że im bardziej popularna firma oraz im więcej licznik posiada funkcji i dodatków, tym wyższa jest jego cena. Warto jednak nie zrażać się wysokimi kwotami, ponieważ w parze z nimi idzie zazwyczaj wysoka jakość produktu oraz zadowolenie.


Gdzie szukać pomocy przy wyborze licznika?

Przy wyborze licznika do roweru warto skorzystać z rad innych pasjonatów jazdy na rowerze, a także sprzedawców w sklepach, które odwiedzamy. Pozwoli to nam poznać specyfikę wielu modeli, najbardziej popularne produkty, które są najczęściej wybierane przez innych klientów, a także na dopasowanie licznika do naszych aktualnych potrzeb i najważniejszych wymagań. Pomocne w poszukiwaniach są także opinie użytkowników, dostępne w internetowych sklepach oraz na stronach związanych z tematyką rowerową.


Liczniki rowerowe RANKING

W poniższym zestawieniu znajduje się TOP10 aktualnie najchętniej wybieranych produktów w kategorii Liczniki prędkościomierze rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia oraz zawiera modele zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe.


Rowerowe zapytania internautów:

 • liczniki rowerowe ranking 2017

Inne poradniki rowerowe, rankingi oraz opinie internautów ...

15 komentarzy na temat Licznik rowerowy

 1. konej napisał(a):

  Ja z mojej strony mogę polecić licznik rowerowy od Strady – Micro Wireless.
  Posiada większość podstawowych funkcji, z wyjątkiem tętna i kadencji. Sam stoper działa w trybie auto i bierze pomiar tylko wtedy, gdy koło się obraca, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak długo jedziemy bez przerwy.
  Jest też możliwość indywidualnego ustawienia wyglądu ekranu (w sensie funkcji, które mają być wyświetlane).

 2. entremos napisał(a):

  Polecany przeze mnie to Sigma BC 5.12
  Wcześniej miałem BC 509, obecnie przeszedłem właśnie na BC 5.12, który w mojej opinii jest wszystkim, czego chcemy w „tanim” modelu.
  Widziałem Sigmy, które mają 10 lat. Wystarczy nowa bateria i śmigają super.

  Myślę, że kluczem jest szczelna, wodoodporna konstrukcja. Często tanie modele stosunkowo długo pracują, ale niestety nie są wodoodporne. Albo są wodoodporne, ale przestają funkcjonować bezproblemowo. Sigma jest tym rzadkim połączeniem wodoodporności i niezawodności.

  Ten model Sigmy jest bardzo prosty w instalacji i łatwy w użyciu. To model przewodowy, więc po zamocowaniu czujnika na kole należy założyć nadmiarowy przewód wokół przedniego kółka hamulcowego, aby uniknąć jego zablokowania przed montażem uchwytu.

 3. jeondek napisał(a):

  Idealna sprawa to licznik z jak największą ilością funkcji oraz dodatków, taki mały kombajn na rower 🙂 No i powinien być w rozsądnej cenie – z tego co wyczytałem do do 100 zł ludzie polecają chociażby Sigma Baseline 1200.

 4. ilovebike napisał(a):

  Tylko model bezprzewodowy, już mam dosyć użerania się z konstrukcjami z przewodem. Dla mnie licznik na jednoślada powinien być przede wszystkim wodoodporny – skoro niestraszne nam wahania pogody, jazda w deszczu to absolutna normalność 🙂 Łatwość montażu to kolejna cecha, która powinna przyświecać każdemu modelowi.

 5. bajabus napisał(a):

  Ja mam licznik Sigmy i nie narzekam, naprawdę dobry sprzęt. Dużo opcji, mierzy bardzo dokładnie (porównywałem z GPSem) , wygląd bardzo czytelny. Za swój model dałem z tego co pamiętam niecałe 80zł, także cenowo też jest git 🙂 Jedyny minus to mały problem przy montażu, ale jak już raz się udało to problem z głowy 😛

 6. sirina napisał(a):

  Ja w necie znalazłam inny ranking, ten akurat jest na stronie anglojęzycznej – TOP10 to:
  1. Cateye Velo 9
  2. Garmin Edge Explore 1000
  3. Raniaco Original Wireless Bicycle Speedometer
  4. CatEye Velo 7
  5. Polar M450 GPS Bike Computer
  6. Bryton Rider 100 GPS Cycling Computer
  7. Garmin Edge 20
  8. CatEye Strada Wireless Bicycle Computer
  9. Garmin Edge 520 Bike Computer
  10. Polar V650 Cycling Computer

 7. Kret86 napisał(a):

  Ja też zdecydowanie preferuję liczniki bezprzewodowe. Wcześniej prawie zawsze miałem jakieś problemy z modelami przewodowymi, licznik co chwile się wyłączał przez to nie mierzył dokładnie odległości. Aktualnie posiadam licznik firmy Sunding z tego rankingu i działa całkiem sprawnie i bez problemów.

 8. Sebastian napisał(a):

  Ja osobiście nie lubię liczników, które mają milion opcji bo większość z nich i tak się do niczego nie przydaje, tylko utrudnia to jedynie odczytywanie potrzebnych i ciekawych danych. Lubię proste liczniki, które mają ok. 6-8 opcji, absolutnie takie mi wystarczają. Dla mnie liczy się przede wszystkim przejechany dystans i średnia prędkość.

 9. mors33 napisał(a):

  Jeśli licznik to tylko Sigma. Przez ostatnie kilka lat posiadałem wiele liczników i przyznam, że Sigma biję wszystkich. Jeżdżę bardzo dużo, bo nawet zimą około 300km/tygodniowo, więc ciekawią mnie te wszystkie statystyki związane z moimi wycieczkami. Sigma robi to moim zdaniem najlepiej, bo wszystkie inne liczniki albo psuły się po kilku miesiącach albo źle mierzyły albo były słabo przejrzyste. Sigma chodzi bez żadnych zarzutów 😉

 10. Perry napisał(a):

  Polecam wszystkim liczniki bezprzewodowe! Może są one nieco droższe niż te klasyczne, ale naprawdę warto. Bo pamiętam, że z licznikami na kabelku zawsze były jakieś problemy… co chwilę się odłączały albo źle mierzyły dystans. Od czasu kiedy korzystam z bezprzewodowego jest dużo lepiej, bo po prostu nie muszę się denerwować 😛 Co do stronki i artykułu to muszę powiedzieć, że bardzo pozytywna, jeszcze nie raz tutaj zajrzę 😀

 11. Oscar napisał(a):

  Nie wyobrażam sobie jazdy bez prędkościomierza do roweru. Dzięki niemu możemy sobie wyznaczyć założoną prędkość i wiedzieć ile przejechaliśmy. Niektórzy ludzie nie zwracają uwagi na takie rzeczy, ale jeśli ktoś trenuje to jest to dla niego bardzo ważne, ponieważ dzięki tym statystyką może obserwować swój progres i zakładać sobie nowe cele.

 12. karol napisał(a):

  Od dziecka jeżdżąc na rowerze korzystam z licznika. Dla mnie jest on niezbędnym wyposażeniem roweru. Jakoś tak wyszło, że cały czas jestem wierny marce SIGMA. Dla mnie to najlepsze liczniki rowerowe – fajne wzornictwo, mnogość funkcji, trwałość i przede wszystkim atrakcyjna cena połączona z dobrym serwisem. Jeśli licznik, to tylko SIGMA!

 13. gałgan napisał(a):

  Też jestem posiadaczem licznika firmy Sigma, bardzo fajny gadżet. Od dzieciaka zawsze miałem na rowerze licznik, lubiłem się chwalić przejechanymi kilometrami:) Moja córka też ma taki licznik i bardzo lubi z niego korzystać na wspólnych wycieczkach rowerowych.

 14. bix23 napisał(a):

  Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie jazdy bez licznika rowerowego. Jasne można posłużyć się aplikacjami typu endomondo, jednak nie jest to ani tak wygodne, ani dokładne jak licznik. Poza tym teraz, kiedy taki sprzęt kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych, aż żal nie skorzystać:)

 15. kajtek napisał(a):

  Mam taki licznik marki sigma i jestem mega zadowolony. Co prawda to prosty model z podstawowymi funkcjami, jednak jest wytrzymały (miał już kilka kontaktów z podłożem, a wciąż działa), estetycznie wygląda, bateria meeeega długo trzyma no i przede wszystkim jest dokładny w pomiarach. Serdecznie polecam, bo naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *