W jaką odzież warto się zaopatrzyć podczas jazdy rowerem? W co najlepiej zainwestować? Najważniejsze akcesoria i elementy ubioru rowerzysty.

Jak ubrać się na rower i zadbać o bezpieczeństwo? Ranking z 17 czerwca 2024

W jaką odzież warto się zaopatrzyć podczas jazdy rowerem? W co najlepiej zainwestować? Najważniejsze akcesoria i elementy ubioru rowerzysty.

Inne poradniki i rankingi rowerowe

3 komentarze o Jak ubrać się na rower i zadbać o bezpieczeństwo?

  1. astrofizyk pisze:

    Jak już mówimy o elementach odblaskowych, to zdecydowanie trzeba powiedzieć i wspomnieć o kamizelce ostrzegawczej – nie tylko dl dziecka, ale i dla każdego, kto porusza się pieszo czy też rowerem.

  2. Rowerzystka pisze:

    Ach, znam ten ból jakim jest jazda bez odpowiedniego stroju 🙂 Na szczęście już z tego typu “oszczędności” wyrosłam i nie wyobrażam sobie wsiadać na rower bez dopasowanej odzieży. Ani bez kasku. 😀 I choć artykuł mi się podoba, bo ma kilka cennych wskazówek, które mogą pomóc osobom, które w ten sport dopiero się wkręcają, to czuję pewien niedosyt – trudno pominąć w temacie bezpieczeństwa ochraniacze, a niestety wielu początkujących rowerowych zapaleńców (nawet mtb) o tym zapomina. A jeśli chodzi o komfort, to najwygodniejsze jest ubranie bezszwowe i z płaskimi szwami. No i spodenki z wkładką antybakteryjną są konieczne, gdy lubimy dynamiczną jazdę po górach lub wybieramy się na dalszą przejażdżkę – choćby po to, by uchronić się przed otarciami od siodełka. 😉 Ostatnio na blogu stworzyliśmy wpis w tym samym temacie, może komuś się przyda… lulagoga.pl/blog/odziez-rowerowa-klasyczna-bawelniana-czy-techniczna-odziez-rowerowa/ Pozdrawiam 😉

  3. Wojtek pisze:

    Do swojego roweru wydałem trochę na dobrej jakości oświetlenie, żeby zwiększyć bezpieczeństwo, ale po kilku jazdach nocą też zdecydowałem się kupić ciuchy, które będą do tego dostosowane z powszywanymi odblaskami. Zdecydowanie to był dobry pomysł. Udało mi się wszystko kupić w niezłej, promocyjnej cenie w sklepie zico-bike.pl więc bardzo po kieszeni nie oberwałem, a bezpieczeństwo zwiększyłem znacząco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *