Jakie narzędzia ją najczęściej wykorzystywane przy serwisowaniu i naprawianiu roweru? Jaki zestaw kluczy kupić?

Narzędzia klucze rowerowe Ranking z 22 czerwca 2024

Jakie narzędzia ją najczęściej wykorzystywane przy serwisowaniu i naprawianiu roweru? Jaki zestaw kluczy kupić?

Inne poradniki i rankingi rowerowe

10 komentarzy o Narzędzia klucze rowerowe

 1. jenerał pisze:

  Jeżeli już decydujemy się sami naprawiać nasz jednoślad, to w zestawie narzędzi rowerowych koniecznie powinny znaleźć się klucze imbusowe (tu ważne, aby były różne rozmiary – z reguły wykorzystujemy imbusy 5 mm i 6 mm, przydadzą się natomiast w zestawie te od 2 mm do 8 mm), klucze płaskie – w różnorodnych rozmiarach (od 8 do 32 mm), wkrętaki krzyżakowe – też o kilku różnych rozmiarach, łyżki do opon, klucz do szprych, imadełko no i oczywiście pompka. Przyda się też profilaktycznie (zwłaszcza przy dłuższych trasach) nóż, jakieś kombinerki oraz młotek o niedużych gabarytach. To nam powinno w zupełności wystarczyć 🙂

 2. xKamil pisze:

  Jeśli ktoś jeździ regularnie na rowerze to koniecznie musi mieć zestaw narzędzi rowerowych! Ja mam dwa zestawy: jeden podręczny, który zawsze zabieram ze sobą na wyprawę rowerową, a drugi w domu – mam wiele kluczy, które przydają się do większych napraw. Zdarzały mi się sytuacje gdzie miałem defekt 70km od domu i klucz mnie ratował, także naprawdę warto mieć taki zestaw przy sobie 😉

 3. Jarek pisze:

  Taki zestaw kluczy to mega przydatna sprawa, sam taki posiadam tylko dosyć ubogi i pomyślę nad tym, żeby kupić jakiś zestaw z powyższych rankingów 😉 Kiedyś w trasie miałem problemy z kierownicą i siodełkiem, wtedy takie klucze okazały się zbawieniem, bo zajmuję miejsca tyle co nic, a może nas nieźle uratować 😛 Mimo wszystko poszukam jakiegoś zestawu z 10-12 funkcjami.

 4. Masterbike97 pisze:

  Kiedyś totalnie olewałem fakt, że rower w każdej chwili może się zepsuć, ale po pierwszej poważnej awarii dostałem nauczkę. Jechałem wtedy sam, byłem w środku lasu daleko od domu i kierownica mi się poluzowała do tego stopnia, że nie dało się jechać. Musiałem przez kilka godzin prowadzić rower… nie polecam nikomu takich przeżyć 😛 Po tej wpadce kupiłem sobie zestaw kluczy nasadowych (podobny jak te z rankingu) , który zawsze mam ze sobą w trakcie wypraw.

 5. janko pisze:

  Takie klucze rowerowe to niezbędnik każdego rowerzysty. Akurat rowery są takim sprzętem, że wiele usterek możemy bez trudu naprawić samemu i powiem więcej, naprawdę warto to robić, ponieważ serwisy za byle bzdurę kasują naprawdę ciężkie pieniądze. Warto zadbać o swój rower i przy okazji o swój portfel 😉

 6. kinia20 pisze:

  Stety, niestety jestem typową kobietką i o narzędziach i naprawach nie mam pojęcia;) Jak kiedyś zepsuł mi się rower ( nie wiem co dokładnie się stało, chyba coś z dętką bo był flak ) poprosiłam grzecznie przechodzącego Pana o pomoc i załatwione 🙂 W zamian za pomoc dałam mu swój numer telefonu;p

 7. antua pisze:

  Przydatna sprawa. To właśnie jeden z tych gadżetów, które są naprawdę pomocne i kiedy musimy ich użyć w duchu dziękujemy, że mamy je przy sobie. Praktycznie w każdym sklepie rowerowym dostaniemy taki fajny, poręczny zestaw narzędziowy, który schowamy do sakwy, torebki czy plecaka. Nie mówiąc już o tym, że takie cacko kosztuje grosze.

 8. ooo pisze:

  Wstyd się przyznać ale ja używam jeszcze starych narzędzi – niezwykle solidnych (mają już ponad 20 lat), niestety ciężkich. Muszę sobie sprawić coś takiego, także dzięki za fajny artykuł:) Mam tylko pytanie do kogoś, kto już kupił takie klucze rowerowe, są one w ogóle wytrzymałe?

 9. Karol pisze:

  Polecam zestaw kluczy z fajnym stojakiem – wszystko w dobrej cenie i jakości. Już kilku blogerów testowało te klucze takich jak KamaOnTheBike lub PedałyDwa – rowertour.com/p/26782/xlc-to-s32-zestaw-8-kluczy-imbusowych Klucze te wypadają bardzo dobrze w relacji ceny do jakości. Zainteresowanych takim zestawem polecam zapoznać się z ich testami.

 10. biker_master pisze:

  Narzędzia kompletuje od lat – jedne pod rowery, inne pod samochód. I nigdy nie mogę się już zatrzymywać z kupowaniem 😛 Bardzo dobrą opcją są klucze płasko-oczkowe, najlepiej zestaw cały nabyć i spokój. Aczkolwiek są sytuacje, że nasadowe czy imbusy też są nieocenione. Ja mam komplet z muntech, włoski i sprawuje się perfekt, a trochę jednak korzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *