Kask rowerowy

Inne poradniki i rankingi rowerowe

11 komentarzy o Kask rowerowy

 1. yelenka napisał(a):

  Z kasków rowerowych dla dzieci na czoło wysuwają się propozycje Spokey. Z tego, co znalazłam na hulahop.pl, w TOP5 są wszystkie modele od tej firmy, a nr 1 jest z tego co kojarzę Spokey Kask dziecięcy model S-L Dinno – 835237. Nie mam natomiast informacji, do ilu lat jest to zestawienie 🙂 Posprawdzam jeszcze w innych źródłach 🙂

 2. Andrzej napisał(a):

  Uważam, że dorośli jeśli nie chcą to nie muszą nosić kasku rowerowego. Natomiast w przypadku dzieci uważam, że jest to obowiązek, szczególnie dla tych poniżej 10 roku życia. Ważne jest to aby znaleźć, wygodny kask, który nie będzie uwierał, inaczej dziecko może być niechętne żeby go nosić.

 3. Jurek napisał(a):

  Przy normalnej jeździe na drodze rowerowej lub przejażdżce po leśnej ścieżce kask nie jest nam specjalnie potrzebny. Inaczej jest w przypadku rowerów MTB i jazdy nieco bardziej ekstremalnej… wtedy kask to obowiązek! Kiedyś już miałem wypadek bez kasku i nie chciałbym przeżyć tego jeszcze raz… naprawdę nic przyjemnego. Dobry kask MTB to koszt około 250zł.

 4. PPrzemek napisał(a):

  Co do używania kasku to raz używam, a raz nie. Kiedy np. jadę do sklepu chodnikiem lub drogą rowerową to nie widzę sensu, żeby zakładać kask. Natomiast kiedy ruszam w wycieczkę na kilka godzin i jeżdżę zazwyczaj ulicami to kask noszę zawszę. Korzystam z kasku szosowego, bo wydaję mi się najlżejszy i najbardziej wygodny, mierzyłem kilka kasków MTB to były strasznie uciążliwe.

 5. an napisał(a):

  Zawsze jeżdżę w kasku i tego samego uczę moje dzieci. Nie wyobrażam sobie wyjechać na ulicę pełną pędzących aut bez odpowiedniego zabezpieczenia. Tak naprawdę, to proszenie się o kłopoty. Nie mówiąc już, że z tego co się orientuje, to żeby zjeździć zgodnie z prawem musimy posiadać atestowany kask!

 6. mama napisał(a):

  Zawsze mnie denerwuje widok dzieci na deskorolkach czy na rowerze bez kasku! Szczególnie gdy obok jest jego rodzic! Jest to dla mnie szczyt głupoty i takie osoby powinny dostawać wysokie mandaty.

 7. jani napisał(a):

  Powiem tak – jazda po mieście bez kasku to największa głupota. Wyobraźcie sobie jakąkolwiek kolizję (niekoniecznie z samochodem), a potem pomyślcie o tym, że wszędzie wokół macie beton – chodniki, ulice. Bardzo łatwo o tragedię, dlatego kask jest niezbędny!!! Szczególnie jeśli chodzi o dzieci, puszczanie ich na rower bez kasku to skrajna nieodpowiedzialność.

 8. damian napisał(a):

  Niestety – miałem kiedyś wypadek jadąc do pracy rowerem, delikatnie musnął mnie samochód, jednak wystarczyło to do utraty równowagi i upadłem na jezdnię. Głową uderzyłem o krawężnik i gdyby nie to, że miałem kask mógłbym już nie żyć! Dlatego wszystkich gorąco namawiam, kupujcie kaski i jeździjcie w nich! Nie ma nic cenniejszego niż Wasze zdrowie i życie! Pozdrawiam wszystkich rozsądnych rowerzystów.

 9. Witek napisał(a):

  Nie wyobrażam sobie jazdy bez kasku. Niektórzy uważają, że jest to zbędne, niewygodne i wygląda źle. Nie ma nic lepszego niż kask, chroni on głowę przed wszelkimi upadkami i zawsze ochroni nas od urazu. Przynajmniej powinien, ale lepiej jest go mieć, niż potem narzekać, że się go nie miało.

 10. Robert napisał(a):

  Bez kasku staram się z domu nie ruszać. Każdy dłuższy dystans pokonuję w kasku, w obawie o jakąś stłuczkę, bo kask chroni głowę bardzo dobrze przed starciem z chodnikiem czy jezdnią. Wystarczy niewielka siła i można mieć potem problemy do końca życia. Warto go mieć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *