Wybieramy rękawiczki rowerowe

żelowe rękawiczki rowerowe długie

żelowe rękawiczki rowerowe długie

Osoby, które jeżdżą na rowerze stosunkowo rzadko, a zarazem najczęściej wybierają krótkie dystanse, całkowicie rezygnują z rękawiczek rowerowych. Jednak akcesoria takie jak rękawiczki na rower nie są dużym wydatkiem, a mogą znacznie wpłynąć na komfort jazdy. Nawet jeśli nie korzysta się z roweru regularnie, to można zauważyć znaczną różnicę.

Dlatego osoby, które zamierzają jeździć często i na długich trasach, w różnych porach roku, powinny rozważyć kupno nie jednych, a przynajmniej dwóch różnych zestawów rękawiczek rowerowych, dostosowanych chociażby do różnych pór roku. Warto jednak, aby choć jedną parę posiadały osoby wsiadające na rower okazjonalnie.


Jakie funkcje mają rękawice rowerowe?

Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne są rękawiczki na rower. W zależności od rodzaju pełnią one różne funkcje, dlatego należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych typów tuż przez zakupem. Wielość usprawnień, jakie dają rękawice rowerowe przekona każdego, kto lubi jeździć rowerem, że jest to wręcz niezbędny element wyposażenia roweru. Rękawice na rower są ważne i potrzebne. Oto ich podstawowe funkcje:

 • rękawiczki rowerowe zimowe chronią przed zimnem, deszczem i śniegiem podczas chłodnych pór roku
 • zapobiegają ślizganiem się dłoni na kierownicy
 • wchłaniają pot
 • umożliwiają łatwiejsze trzymanie kierownicy
 • amortyzują upadki
 • chronią przed otarciami i uszkodzeniami dłoni podczas długiej jazdy
 • pozwalają uniknąć bolesnych ran po upadku z roweru
 • chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym

Na co zwracać uwagę przy wyborze rękawic rowerowych?

Jest kilka najistotniejszych kwestii, które powinno się mieć na względzie przy zakupie rękawiczek. Najważniejsze z nich to:

 • rozmiar
 • rodzaj (krótkie, długie, zimowe, letnie)
 • łatwość zakładania
 • wypełnienie

Rękawiczki rowerowe / damskie / RANKING

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane damskie rękawice rowerowe, dostępne w kategorii Odzież i obuwie rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.


Jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek?

damskie rękawiczki rowerowe żelowe 4F

damskie rękawiczki rowerowe żelowe 4F

Rękawice rowerowe nie mogą być za małe – będą wtedy negatywnie wpływały na krążenie i już po kilkunastu minutach jazdy mogą powodować drętwienie dłoni. Nie mogą być jednak za duże, czy też luźne, gdyż wtedy dłonie mogą ślizgać się nie na kierownicy, a wewnątrz rękawic – tym bardziej jeśli posiadają nieodpowiednie wypełnienie. Warto więc najpierw zmierzyć dłoń, ale nie na długość – istotny jest bowiem obwód. W tym celu rozstawia się palce i mierzy obwód w miejscu znajdującym się tuż nad kciukiem. Następnie dobiera się odpowiedni rozmiar według ilości centymetrów. Jeśli zmierzenie dłoni sprawia kłopot, albo zapomniało się to zrobić przed zakupami, warto poprosić o pomoc sprzedawców w sklepie stacjonarnym. Pomogą zmierzyć dłoń w odpowiedni sposób.

Można także zdecydować się na wybór dobrych rękawiczek bez mierzenia ich, a przymierzając różne rozmiary. Należy mieć wtedy na uwadze, że rękawice rowerowe mają przylegać do dłoni, ale nie mogą zanadto opinać ani krępować ruchów. Nie powinny one sprawiać kłopotów ze zginaniem dłoni.

Przy zakupie rękawic warto zwrócić uwagę na sposób zakładania. Najlepsze będą rękawice na rzep, są one szersze u dołu, ponieważ dopasowuje się to miejsce za pomocą rzepa. Łatwo więc je założyć i zdjąć. Dobrze dopasowane rękawice bez tego udogodnienia często trudno jest założyć, jak i zdjąć.


Rękawiczki rowerowe / męskie / RANKING

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane męskie rękawice rowerowe, dostępne w kategorii Odzież i obuwie rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.


Rękawice rowerowe dla dziecka – czy są potrzebne?

Wielu rodziców podczas nauki dzieci jazdy na rowerze nie zapomina o ochraniaczach, ale całkowicie pomija kwestię rękawic rowerowych, a to poważny błąd. Dziecko, które uczy się jeździć powinno otrzymać specjalne dziecięce rękawiczki rowerowe już przy pierwszej próbie jazdy. Dzięki temu będzie trzymało kierownice bardziej stabilnie, dłonie nie będą się po niej ślizgały, a zarazem będą chronione w razie upadku. Dziecko dzięki rękawicom rowerowym będzie czuło się bezpieczniej, a co za tym idzie – będzie bardziej pewne podczas pierwszych prób utrzymania równowagi.

Rękawiczki rowerowe / dziecięce / RANKING

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane rękawice rowerowe dla dzieci, dostępne w kategorii Odzież i obuwie rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.


Rodzaje rękawic

letnie rękawiczki rowerowe

letnie rękawiczki rowerowe

Rękawice należy wybierać ze względu na intensywność i częstotliwość jazdy oraz biorąc pod uwagę trwającą porę roku. W okresie niskich temperatur niezbędne okażą się zimowe rękawiczki rowerowe. Zapewniają odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem i wilgocią. Są także o wiele bardziej dostosowane do śliskich powierzchni i stworzone w taki sposób, aby uniemożliwić ślizganie po mokrej od śniegu i deszczu ramie.

Na gorące dni oraz ciepłe miesiące idealne będą rękawice letnie. Nie tylko uchronią przed promieniami słonecznymi, ale będą „zbierały” pot”. Warto sprawdzić materiał, z którego stworzone są takie rękawice, musi on bowiem pozwolić skórze oddychać. Jako letnie rękawiczki rowerowe często używane są tak zwane rękawiczki krótkie, czyli pozbawione materiału na palcach. Rękawice krótkie to jednak nie to samo, co letnie – można znaleźć jednak letnie rękawice w wariantach bez palców.

Rękawice krótkie przeznaczone są do jazdy nie tylko latem, ale również jesienią i wiosną. Nie chronią dobrze przez zimnem, ale stanowią świetne zabezpieczenie przed ślizganiem się dłoni. Przy czym te profesjonalne posiadają wypełnienie żelowe – chroni przed odciskami i jest najlepsze dla rowerzystów pokonujących długie trasy, bądź jeżdżących często.

Rękawiczki rowerowe RANKING

W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane rękawice rowerowe, dostępne w kategorii Odzież i obuwie rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.


Rowerowe zapytania internautów:

 • jakie rekawiczki na rower

2 komentarze na temat Wybieramy rękawiczki rowerowe

 1. Marek napisał(a):

  Potrzebowałem czegoś takiego jak to. Obecnie poruszam się wszędzie rowerem i ostatnimi czasy zaczęły marznąć mi łapy bo korzystałem cały czas z zwykłych rękawiczek. Muszę zainwestować w rękawiczki rowerowe zimowe, bo to zdecydowanie polepszy komfort jazdy, kierownica będzie w pewniejszym uchwycie i zmniejszy to ryzyko upadku.

 2. Asia napisał(a):

  Wybrałam się kiedyś do sklepu i nie wiedziałam, że istnieją rodzaje rękawiczek, dopiero uświadomił mi to sprzedawca. Dzięki temu materiałowi wybrałam swoje rękawiczki rowerowe damskie i teraz widzę, że zdecydowanie różnią się rozmiarem i leżą lepiej niż standardowe, które w większości przeznaczone są dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *