Jakie cechy powinien posiadać dobry rower na trasy o dobrej nawierzchni? Co jest najbardziej istotne w wyborze „szosówki”?

Rower szosowy Ranking z 10 grudnia 2023

Jakie cechy powinien posiadać dobry rower na trasy o dobrej nawierzchni? Co jest najbardziej istotne w wyborze „szosówki”?

Inne poradniki i rankingi rowerowe

10 komentarzy o Rower szosowy

 1. Arek pisze:

  Rower szosowy to chyba najlepszy wybór – szybki rower na asfalt sprawdza się świetnie. Od dwóch sezonów mam jeden i spisuje się dobrze, aczkolwiek nie wiem czy na lato nie kupię czegoś innego, co jest już po prostu nowszej generacji i z lepszym osprzętem, bo ten już jest wysłużony.

 2. Anna pisze:

  Dzięki za artykuł, a przede wszystkim za ranking. Miałam niezły mętlik co kupić, ale udało mi się wybrać rower szosowy kross. Sam w sobie jest mega, wydaje się solidny i po kilku jazdach w tym sezonie wiem, że spełni moje oczekiwania całkowicie. Warto zwrócić uwagę na osprzęt, bo często jest to coś na czym chcą ciąć koszty, a jakby nie patrzeć jest to bardzo istotne.

 3. Kamil pisze:

  Moja żona dzięki Wam kupiła sobie damski rower szosowy giant i jest pod wrażeniem. Sama firma to coś na co zazwyczaj stawiamy w kwestii rowerów – sprawdzony i porządny producent. Rower sam w sobie nie jest żadnym profesjonalnym, ale widać, że starają się zadbać o najmniejsze detale. Pozdrawiam.

 4. Adrian pisze:

  Bardzo cenię sobie wasze poradniki i tym razem się przydały. Już zamówiłem rower na asfalt marki kross i nie mogę się doczekać, aż pierwszy raz na niego wsiądę. Od zawsze kupowałem sprzęt krossa bo mają dobre i niezawodne części, a w razie czego, serwisów jest sporo, więc to nie problem.

 5. Karol pisze:

  Jeżeli szukamy czegoś jak rower na dobry asfalt to szosówka to świetny wybór, aczkolwiek jest to rodzaj roweru, który nie każdemu będzie się podobał. Na początku mogą być jakieś trudności co do tego jak wcześniej wyglądała jazda, bo jest zupełnie inna, ale zdecydowanie warto. Rower to bardzo zdrowy sposób spędzania czasu.

 6. Robert pisze:

  U mnie na lato zawsze wjeżdża rower na szosę z cienkimi oponami, spisuje się fantastycznie podczas wypadów za miasto. Jedynym minusem jest to, że ciężko a praktycznie jest to nie możliwe, żeby jeździć po ścieżkach w lesie. Taki rower to zdecydowanie dla osób, które lubią jeździć po twardej nawierzchni, często po drogach.

 7. Kaja pisze:

  Potrzebuję kupić na ten sezon tani rower szosowy. Jest ktoś w stanie polecić jakiegoś sprawdzonego producenta? Istotne dla mnie jest, aby był dobry stosunek jakości co do ceny, bo spotkałam się z podzielonymi opiniami na temat kupowania taniego sprzętu i jego trwałości.

 8. Maciek pisze:

  Rower szosowy to idealny rower na asfalt. Mam taki już kilka lat, co prawda modernizuje go co jakiś czas w trakcie sezonu, ale sam typ roweru, jest to świetna sprawa. Nie nada się praktycznie w ogóle na inny teren niż asfalt, więc jak ktoś jeździ po różnych nawierzchniach, warto sobie przemyśleć zakup.

 9. Tymek pisze:

  Jak ktoś jeździ tylko po mieście, albo poza nim po drogach to jest to zdecydowanie wybór dla niego. Jazda na nim, to całkowicie co innego niż jazda na rowerze górskim czy crossowy, więc trzeba trochę się od nowa tego nauczyć, a jest czego.

 10. Gabriel pisze:

  Mam szosówkę od krossa i nie zamieniłbym jej na nic innego. Firma ta jest czymś, co można polecić zarówno początkującym jak i doświadczonym rowerzystom, bo każdy gatunek roweru wypuszczony od nich jest po prostu genialny. Bardzo fajny artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *