Rower trekkingowy Ranking z 07 grudnia 2024
Na jakie parametry zwracać uwagę przy jego wyborze? Który rower trekkingowy będzie dla nas najlepszy?
Na rynku rowerowym można wyróżnić wielu producentów rowerów trekkingowych, które zachwycają swoją funkcjonalnością, nowoczesnym designem i przydatnością, jednak warto wiedzieć na jakie szczególnie cechy należy zwracać uwagę przy wyborze dobrego roweru.
Szeroki zakres przełożeń
Kwestią podstawową przy wyborze idealnego roweru będzie na pewno szeroki zakres przełożeń. Im więcej przerzutek w rowerze tym bardziej komfortowo będzie można się nim poruszać po zróżnicowanym terenie. Rower trekkingowy umożliwi wtedy komfortowe pokonywanie płaskich odcinków trasy, ale też krótkich podjazdów, czy też jazdy po powierzchni szutrowej i brukowanej -jak widać na to należy zwrócić uwagę, jeśli chce się optymalnie wydać swoje pieniądze.
Wiadomo, że na wyprawy trekkingowe zabiera się ze sobą często spory bagaż, a więc rower może być wtedy obładowany. Dzięki szerokiemu zakresowi przełożeń można jednak bez trudu pokonywać małe wzniesienia i nie będzie to kosztowało zainteresowanych zbyt wiele wysiłku.
Waga ramy
Dobierając dla siebie męski rower trekkingowy warto też spojrzeć na ramę takiego roweru. Przede wszystkim musi być ona wykonana z solidnych materiałów, najpopularniejsze są ramy wykonywane z karbonu oraz aluminium. W przypadku rowerów trekkingowych aluminium powinno spisać się zdecydowanie lepiej, ponieważ tego typu ramy nie są zbyt ciężkie, a więc poruszanie się rowerem nie będzie stanowić dla zainteresowanych dużego kłopotu, nawet na sporych odcinkach trasy. Rama nie powinna być masywna, ponieważ wtedy bardzo można się zmęczyć podczas tego typu wycieczek, a nie o to w nich przecież chodzi.
Ważna rola amortyzatorów
Dobry rower trekkingowy powinien mieć w pełni sprawne amortyzatory, przede wszystkim powinny znajdować się one na przednich widelcach. Wtedy też nie będzie problemów z tym, aby pokonywać na rowerze kilkadziesiąt kilometrów w ciągu jednego dnia, a jazda będzie dużo bezpieczniejsza i stabilniejsza. Na szczęście zdecydowana większość rowerów trekkingowych posiada takie elementy, jednak warto przed zakupem dobrze sprawdzić rower, aby przypadkiem nie wyrzucić pieniędzy w błoto, bo i takie przypadki się zdarzają.
Amortyzator można podzielić obecnie na kilka zróżnicowanych odmian, wyróżnić można amortyzator ze stalową sprężyną, ale też olejowy. To od rowerzysty zależy to, na jaki konkretnie się zdecyduje, chociaż zawsze dobrym wyborem będzie poproszenie o pomoc doświadczonego fachowca, który posiada na temat amortyzatorów szeroką wiedzę i będzie w stanie zainteresowanym skutecznie poradzić, co mają dla siebie wybrać.
Rowery – Ranking wrzesień 2024
W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane rowery, dostępne w kategorii Rowery i akcesoria. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.
Oświetlenie roweru i pojemny bagażnik
Damski rower trekkingowy powinien posiadać wysokiej jakości oświetlenie, ale też bardzo ładowny bagażnik. Dzięki temu takim rowerem będzie można poruszać się bez problemów późnym wieczorem, wczesnym rankiem, czy też nawet w godzinach nocnych. Rower będzie doskonale widoczny dla innych osób, ale też dla samochodów, więc na pewno zwiększy się tym samym poziom bezpieczeństwa rowerzysty.
Polecamy!
Nie powinno się też kupować roweru trekkingowego bez solidnego bagażnika, który powinien mieć dużą pojemność. Wiadomo, że panie lubią zabierać ze sobą na wycieczki rowerowe żywność, ubranie na zmianę, kosmetyki oraz różne drobiazgi. Na takim bagażniku musi zmieścić się więc torba pokaźnych rozmiarów, a nie zawsze jest to łatwe w realizacji, dlatego kwestia bagażnika jest dla wielu kobiet bardzo istotna. Przechodząc do oświetlenia warto, aby rower był oświetlony zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko wypadku rowerowego.
Polecamy!
Solidne koła i dobre hamulce
Udając się do sklepu rowerowego trzeba mieć też na uwadze to, że rower powinien posiadać solidne koła, które będą bardzo wytrzymałe i odporne na różnorodne uszkodzenia zewnętrzne oraz negatywne czynniki atmosferyczne. Dodatkowo w rowerze muszą znajdować się wysokiej klasy hamulce, zarówno te przednie, jak i tylne. Dzięki temu jazda na rowerze będzie bezpieczniejsza i pewniejsza. Zdecydować można się na hamulce:
- mechaniczne tarczowe,
- hydrauliczne tarczowe,
- szczękowe klasyczne.
Każda z tych opcji jest bardzo dobrym wyborem, rowerzysta musi sam zdecydować jakie konkretnie hamulce najbardziej go interesują, ale od tego zależeć może nawet życie rowerzysty. Podczas wypraw trekkingowych nie brakuje zjazdów, podczas których trzeba umiejętnie hamować, a sprawny hamulec zadba o zdrowie człowieka na każdym etapie wycieczki.
Rowery trekkingowe – Ranking wrzesień 2024
W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane rowery trekkingowe, dostępne w kategorii Rowery i akcesoria. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.
Podsumowanie, czyli jaki rower wybrać do trekkingu?
Rowery trekkingowe cenione są przede wszystkim za swoją uniwersalność – można z powodzeniem z nich korzystać podczas jazdy zarówno na dobrej jakości asfalcie, jak na nieco trudniejszych trasach np. w warunkach leśnych lub górskich. Cechy, jakie posiadają, czynią z nich swoisty mix rowerów crossowych oraz rowerów miejskich.
Polecamy!
Wysoki komfort jazdy, jaki zapewniają, powoduje, że są one bardzo chętnie wybieranym typem roweru przez amatorów podróżowania przy wykorzystaniu siły własnych mięśni. Należy jednak pamiętać o ich pewnych ograniczeniach – katowanie jednośladu trekkingowego w warunkach typowo górskich, z licznymi trasami off-road (tam, gdzie świetnie sprawdzają się typowe rowery górskie), nie jest dobrym rozwiązaniem. Przeznaczenie tego typu rowerów jest raczej rekreacyjne, do szlaków maksymalnie o umiarkowanym stopniu trudności, świetnie sprawdzają się na potrzeby poruszania się po mieście.
Polecamy!
Rower trekkingowy zapewnia wygodę podróżowania m.in. dzięki zastosowaniu odpowiednio dużych kół (koła o obręczy 28 cali), wyposażonych w opony o szerokości w granicach 40 mm. Taka konfiguracja sprawia, że są one wystarczająco szerokie do komfortowej jazdy po leśnych szlakach, a zarazem wystarczająco wąskie, by rozwijać w nich całkiem spore prędkości.
Bardzo ważną cechą jest pozycja kierującego, którą w przypadku jednośladów typu trekkingowego ma on bardziej wyprostowaną. Do ekstremalnie szybkiej jazdy nie jest to oczywiście optymalna sylwetka (jak w rowerach szosowych, gdzie kierowca jest pochylony), jednak na potrzeby rekreacyjnej jazdy po lesie i mieście zdecydowanie zalecana.
Polecamy!
Jeżeli szukamy roweru trekkingowego do jazdy nieco szybszej, warto zakupić model posiadający stosunkowo ubogie wyposażenie, skupiając się na najpotrzebniejszych rzeczach, jakie zabierzemy na podróż (typu sakwa rowerowa, bagażnik itp.) – pozwoli to zmniejszyć jego wagę.
Wielkie dzięki! Kupiłem u Was dla żony damski rower trekkingowy i muszę powiedzieć, że jest z niego bardzo zadowolona. Wybieraliśmy rower, który będzie zgrabny i przede wszystkim lekki. Ma tylni bagażnik, więc nie ma problemu z przewiezieniem jakieś mniejszej torby, to duży plus.
Powiem szczerze, że nie miałem zamiaru na ten sezon kupować jeszcze nic dobrego, ale urzekliście mnie i stary już sprzedany, nowy do mnie idzie. Kupiłem dobry rower trekkingowy marki kross, bo do tej marki zawsze czuję coś, co pozwala do niej wracać. Dobry serwis i długa gwarancja, poza tym sam w sobie raczej jest bezawaryjny, jak użytkuje się go odpowiednio.
Rower trekkingowy to świetna sprawa, mam od dwóch lat i spisuje się chyba najlepiej z wszystkich rodzajów rowerów, które miałem. Oczywiście, nie nadaje się do jazdy wszędzie, ale to już raczej kwestia indywidualna, gdzie i w jakim celu używamy naszego roweru.
Kupiłam sobie właśnie dzięki Wam rower na ten sezon. Wybrałam markę DHS i jestem mega zadowolona. Bardzo lekki, zgrabny i miły dla oka. Wszystko co mi było potrzebne posiada, wiec jestem bardzo zadowolona. Przydatny artykuł dla osób które stoją przed wyborem właśnie takiego roweru.
Dzięki za artykuł, bo przydał się mojej żonie. Szukała czegoś dla siebie i w końcu znalazła damski rower trekkingowy. Dla mnie taki rower do miasta to świetna sprawa, więc wydaje mi się, że dla kobiety będzie tak samo jak znalazł 😉
Potrzebny jest mi na gwałt rower męski trekkingowy – jak się za to zabrać? Przepatrzyłem już tyle wszystkiego i wszędzie sprzęt jest podobny, a różni się praktycznie detalami, tylko że dla laika może nie być to takie jasne. Jak do tej pory najlepiej wypada sprzęt krossa i wydaje mi się, że właśnie w to pójdę.
W moje ręce w tym sezonie wpadł męski rower trekkingowy kross i jestem pod wrażeniem jak ta marka spełnia swoje zadanie. Wszystkie podzespoły działają jak należy, bez wyjątku. Jestem zachwycony i nie wiem czy prędko przesiądę się na cokolwiek innego.
Jeżeli ktoś chce wybrać dobry rower trekkingowy, to zdecydowanie mogę polecić Kellys. Modele bardzo dopracowane, z najlepszych dostępnych materiałów. Miałem już kilka razy rower od tej firmy i nigdy mnie nie zawiódł.
A co to za rower z pierwszego obrazka? Wygląda bardzo interesująco.
Kurcze drogie te rowery … No nic, może na używkę się będę czaił 🙂