Pokrowiec na rower Ranking z 06 grudnia 2024
Kiedy najlepiej sprawdzi się plandeka na rower? Jakie cechy powinien posiadać dobry pokrowiec?
Nie zawsze udaje się zostawić rower w bezpiecznym miejscu, a już szczególnie nieprzemakającym, na przykład pod jakąś witryną czy specjalnym dachem. Wówczas woda, wchodząca w reakcję z metalowymi częściami naszego jednośladu powoduje, że na pojeździe o wiele szybciej pojawia się rdza. Już nie wspominając o mokrym siodełku, które przed jazdą należy dokładnie powycierać, jeżeli zamierzamy komfortowo odbyć podróż. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o kurzu, który również nie jest mile widziany, szczególnie jako brunatne smugi na ubraniu i w postaci drobinek, które dostają się chociażby w system hamulcowy roweru.
Jaki powinien być dobry pokrowiec na rower?
Na wszystkie powyższe bolączki rozwiązanie jest aż banalnie proste. Pokrowiec na rower nie tylko zabezpieczy rower przed opadami i kurzem, ale może też służyć jako poręczna ochrona jednośladu, kiedy rower spędza okres zimowy na strychu czy w piwnicy.
Najlepszym sposobem na przedłużenie żywotności roweru jest ochrona jego części przed ekspozycją na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym deszczem. Najlepiej byłoby zaopatrzyć się w dobrej jakości nieprzemakalny pokrowiec. Wówczas ochronimy swój rower także przed błotem, które nie przedostanie się pod materiał. Można użyć także kawałka folii lub płachty, jednak zdecydowanym plusem przemawiającym na korzyć pokrowców rowerowych jest jego dopasowanie do wymiarów roweru, a co więcej, możliwość złożenia go w każdej chwili i zabranie ze sobą. Nie zajmują wiele miejsca, więc spokojnie mogą sobie grzać miejsce w torebce.
Ważne jest, aby pokrowiec rowerowy był przede wszystkim łatwy w obsłudze, czyli abyśmy nie musieli kombinować, jak go rozłożyć, sami moknąc w deszczu. Po drugie, istotną cechą jest jego lekkość, tak, aby nie stanowił zbędnego balastu na wyprawie, nie ważne, czy w miejską dżunglę, czy na wypad z przyjaciółmi. Pokrowiec na rower pakuje się do specjalnie przeznaczonego w tym celu etui, w trosce, aby sam podczas eksploatacji nie uległ uszkodzeniu czy nawet zniszczeniu.
Rodzaje pokrowców, jakie są dostępne w sprzedaży:
- pokrowiec rowerowy obejmujący cały rower,
- pokrowiec rowerowy zakładany na siodełko,
- Pokrowiec rowerowy zakładany na koła od roweru.
Pokrowce na siodełko rowerowe – Ranking wrzesień 2024
W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane produkty w kategorii Pokrowce i nakładki na siodełko oraz dodatki rowerowe. Ranking TOP10 jest aktualizowany każdego dnia.
Jeżeli zestawienie się nie wyświetla (kwestie techniczne), najchętniej wybierane nakładki oraz pokrowce na siodełka rowerowe można znaleźć poniżej:
Gdzie kupić pokrowiec na rower?
Taki sprzęt najprościej będzie znaleźć i dobrać odpowiedni rozmiar, odwiedzając sklep rowerowy. Odpowiednio przygotowani i przeszkoleni pracownicy z pewnością dobiorą odpowiedni rodzaj, zarówno do wymiarów i marki naszego jednośladu, a także naszych osobistych preferencji i wymagań.Warto też rozejrzeć się w sklepach sportowych lub nawet sieciówkach, ponieważ w sezonie wiosenno-letnim można upolować naprawdę jakościowe produkty w relatywnie niskiej cenie, nabywając niezbędny nam produkt ze świadomością, że nie przepłacamy za niego. Niektórzy wolą zamówić odpowiedni sprzęt drogą internetową, ale należy pamiętać, że wówczas nie ma możliwości tak dokładnego zapoznania się z produktem, jednak tak, jak w stacjonarnym sklepie, zawsze jest możliwość reklamacji, z której powinno się skorzystać, jeżeli produkt nie spełnia naszych oczekiwań albo został doręczony niepełnowartościowy, wadliwy lub uszkodzony.
Pokrowiec na rower chroni nie tylko przed deszczem
Pokrowiec o wymiarach 200 na 100 cm można nabyć już za cenę od 4,28 do 9,99 złotych, co jest śmieszną ceną w zestawieniu, co pokrowiec rowerowy może zaoferować w kwestii ochrony względem naszego jednośladu. Otóż nie każdy o tym wie, ale pokrowiec rowerowy zapewnia ochronę przeciw korozji, czyli prościej mówiąc nie dopuszcza do powstawania rdzy na metalowych częściach naszego roweru.
Co więcej, dobrej jakości pokrowiec na rower jest wykonany z materiału, który zabezpiecza przed działaniem promieni UV, a także niskimi temperaturami, które są niezwykle częste w sezonie jesienno-zimowym. Po złożeniu materiał powinien zakryć cały rower. Niektóre modele posiadają u dołu sznureczek ze stoperem. Po jego zaciśnięciu materiał idealnie przylega i dopasowuje się do kształtu jednośladowca. Pokrowiec powinien być odpowiednio duży, aby zabezpieczał nie tylko ramę pojazdu, ale i ruchome części mechaniczne, czyli wszelkiego rodzaju przerzutki, zębatki oraz przekładnie. Przydatne są modele, które mają umocowane na boku kieszonki, do których można schować akcesoria.
Pokrowce na cały rower i akcesoria – Ranking wrzesień 2024
W poniższym zestawieniu znajdują się aktualnie najchętniej wybierane produkty w kategorii Pokrowce rowerowe. Ranking TOP10 jest aktualizowany każdego dnia.
Podsumowanie, czyli jaki pokrowiec na rower i akcesoria kupić?
Dobry pokrowiec ma za zadanie przede wszystkim chronić nasz jednoślad przed szkodliwym dla konstrukcji działaniem czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Dzięki niemu minimalizujemy ryzyko uszkodzenia roweru przy transporcie lub podczas postoju, stanowi on także odpowiednią ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Podczas postoju w długiej podróży o zmiennej pogodzie warto na czas przerwy przykryć nasz jednoślad, gdy jest on narażony na ochlapanie błotem czy też zabrudzenie piaskiem.
Podróżując rowerem w okresie jesiennym i zimowym często mamy do czynienia z wysokim poziomem wilgoci, a wystawiona na jej działanie rama jednośladu będzie bardziej podatna na szybsze wystąpienie korozji. Przy dużym nasłonecznieniu lakier ramy może bardzo szybko blaknąć, staje się bardziej matowy, bez połysku. Poszukując odpowiedniego pokrowca na taką aurę zwracajmy uwagę na jego szczelność i wodoodporność, a jednocześnie zapewniającego dobrą wentylację. W takich sytuacjach sprawdzi się nieprzemakalny materiał np. w postaci polipropylenowej włókniny.
Polecamy!
Przechowując rower w piwnicy, garażu czy też warsztacie częstym problemem jest nadmiernie osadzający się kurz na ramie, siodełku i pozostałych elementach naszego sprzętu. W takiej sytuacji stosowanie plandeki również jest jak najbardziej uzasadnione. Zwracajmy jednak uwagę, aby w pomieszczeniu nie było zimno i wilgotno, powinna panować w nim przyjemna temperatura – najlepiej rzędu przynajmniej kilkunastu stopni Celsjusza. W przypadku rowerów elektrycznych temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 25 stopni.
Rowerowe zapytania internautów:
- https://www nocnyrower com/pokrowiec-na-rower/
Szczerze mówiąc nawet nie słyszałem nigdy o takich pokrowcach, ale po przeczytaniu tego tekstu chyba sobie taki kupię, w moim przypadku na pewno się przyda. Cena jest bardzo przystępna więc chyba jeszcze w tym tygodniu zamawiam 😀 Ogólnie cała stronka jest bardzo pomocna dla rowerzystów, fajnie się to czyta 🙂
U mnie w rowerowym o dziwo nie mieli takich pokrowców i szukałem w necie i natknąłem się na Waszą stronkę. Wszystko przejrzałem, przeczytałem i przed chwilą właśnie zamówiłem komplet pokrowców na rower i siodełko. Jako, że jeżdżę rowerem do pracy, niezależnie od pory roku taki pokrowiec bardzo mi się przyda 🙂
Ostatnio zaopatrzyłem się w żelowy pokrowiec na siodełko i od razu zauważyłem olbrzymią różnicę w komforcie! Zapłaciłem tylko 20zł. Jeżdżę na rowerze bardzo dużo, czasami nawet zdarza mi się zrobić 150-200km jednego dnia i po całym dniu na siodełku tyłek potrafił trochę boleć… Teraz naprawdę jest znacznie lepiej, polecam każdemu takie żelowe siodełko 😉
Jako, że do pracy jeżdżę rowerem to zawsze nosze ze sobą pokrowiec rowerowy 😉 Zajmuje on bardzo mało miejsca, kosztuje tyle co nic, a dzięki temu mam pewność, że z rowerem nic się nie stanie. Przecież w końcu nikt nie lubi kiedy rower zmoknie. Mało kto używa takich pokrowców, ale dzięki nim można utrzymać rower w dobrym stanie przez dłuższy okres.
Muszę chyba sprawić sobie kilka takich pokrowców. Na rowerze jeżdżę kilka razy w tygodniu i nie raz zdarzało się tak, że rower stał kilka godzin na deszczu. Wtedy nie dość, że jazda staje się niekomfortowa, bo wszystko jest mokre to jeszcze części się szybciej zużywają i niszczą. Cena pokrowców z tego rankingu jest na tyle niska, że na bank coś zamówię.
Takie pokrowce bardzo się przydają, latem może niekoniecznie, tym bardziej jeśli jest ładnie, ale w trakcie takiej pogody jak teraz to jak najbardziej. Polecam wszystkim kupić sobie taki gruby żelowy pokrowiec na siodełko. Ja jestem nim zachwycony, bo siedzi się na nim 5 razy wygodniej niż na normalnym siodełku. Kosztuje kilka złotych, a komfort jest niesamowity… polecam!!
Po co to komu? Nie przesadzajmy, rower to nie motocykl i nie trzeba go aż tak ochraniać. Nie mówiąc już o tym, że raczej zimą czy jesienią nie zostawiamy rowerów na dworze, tylko trzymamy w garażu, piwnicy, na klatce schodowej. Według mnie to kolejna, sprytna próba wyciągnięcia kasy od osób przesadnie dbających o swój sprzęt rowerowy.
Ja na szczęście chowam swój rower do klatki schodowej i przypinam łańcuchem. Nie dosyć, że jest bezpieczny od kradzieży to jeszcze jest chroniony przed złymi warunkami atmosferycznymi. A jak trzeba zostawić gdzieś rower, a pogoda niepewna to przykrywam siodełko zwyczajną siatką foliową.
Jak dla mnie to trochę przegięcie:) Raczej nikt nie zostawia na dłużej roweru na dworze, częściej chowamy go na klatce schodowej, do garażu, mieszkania czy piwnicy. Takie pokrowce rowerowe to wyciąganie pieniędzy od ludzi i niewiele więcej. Oczywiście, jeśli ktoś ma pieniądze to proszę bardzo ale osobiście nie widzę w tym większego sensu.
Ale piszesz bzdury. Oczywiście, że rower się trzyma na zewnątrz, gdy nie masz warunków go schować a nie jesteś „u siebie”.
Taka cena niska to na pewno wyciaganie pieniędzy! Widac, że mało jeździsz i tylko, gdy świeci slońce.
Jeżeli trzymamy rower na zewnątrz to naprawdę przydatny bajer. Ja jednak zamiast pokrowca na rower używam… dwóch dużych worków na śmieci, które świetnie się sprawdzają w tej roli. Jak już się podziurawią, wymieniam na nowe i nie ma problemu. Polecam to rozwiązanie wszystkim, bo naprawdę wychodzi dużo taniej (niestety te pokrowce wbrew pozorom są dość drogie).
Ja używam zwykłego pokrowca na rower (pokrowiec ochronny na rower – 205 x 110x 64cm). Co roku kupuje nowy, bo to śmieszny koszt. Rower całą zimę stoi na balkonie. Zawsze robie tak ze stary pokrowiec zakładam od dołu i zabezpieczam żeby rower nie stał w śniegu bezpośrednio a nowy zakładam od góry na ten stary żeby woda spokojnie spływała. Patent sprawdzony i przetestowany od wielu lat. Polecam – za niecałe 30 zł – polecam tym bardziej ze mamy takie deszczowe lato.