Jaką warto wybrać podczas jazdy rowerem? W jakich warunkach należy nosić maseczkę ochronną przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami?

Maska antysmogowa na rowerowe przejażdżki i nie tylko Ranking z 06 grudnia 2023

Jaką warto wybrać podczas jazdy rowerem? W jakich warunkach należy nosić maseczkę ochronną przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami?

Inne poradniki i rankingi rowerowe

3 komentarze o Maska antysmogowa na rowerowe przejażdżki i nie tylko

 1. Darek pisze:

  Według mnie maska antysmogowa na rower dla dzieci to bardzo ważna rzecz. Nie ma sensu stosować byle jakiej maski, bo wtedy nic ona nie daje. W wypadku, gdy mamy dobrej jakości filtr jesteśmy w stanie skutecznie powstrzymać cząstki stałe.

 2. Daniel pisze:

  Mi w tym sezonie maska antysmogowa z filtrem hepa dała do zrozumienia, że to jednak bardzo istotne. Pierwszy raz z tego korzystałem, tak na dobrą sprawę na próbę. Zdało to egzamin i jestem pozytywnie zaskoczony 😉

 3. marcin pisze:

  Niestety ze smogu jak ze wszystkiego robi się moda, a na modzie się zarabia. Chcesz mieć dobrą maskę – idź do sklepu BHP i kup przeciwpyłówkę typu spider, przeznaczoną do cięższych prac. Zapłacisz 20pln. Filtry są wymienne i kosztują mniej niż filtry do „sportowych”. Większość sportowych pracuje w klasie FP1 czyli minimum ochrony, a większość spiderów pracuje w klasie FP3. Jaka jest różnica? FP1 filtruje 80% a trójka 99,5%.
  Mało tego – przeciwpyłówki do cięższych prac, mają dużą powierzchnię filtra, mniej wiecej 1,7-2 razy to co w sportowych. Więc opory oddechu są znacznie mniejsze. Najlepsza jaką miałem CSV 3 miała powierzchnie filtra 3 razy większą niż typowa maska sportowa. I do tego zarąbisty uszczelniacz działający nawet jeśli się człowiek nie ogolił. W tym można było pływać biegać i skakać, a to wszystko za 17pln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *