Trening z orbitrekiem magnetycznym Ranking z 06 grudnia 2024
Jaki orbitrek typu magnetyczego kupić do domu? Który rower eliptyczny wybrać do codziennego treningu?
Przedłużająca się jesienna pogoda nie sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej na zewnątrz. Liczba możliwości, jakie mają osoby pragnące utrzymać formę lub chcące zrzucić parę zbędnych kilogramów, jest ograniczona właściwie do dwóch opcji: zakup karnetu na siłownię lub nabycia urządzenia pozwalającego efektywnie ćwiczyć także w domu.
Jednym z najbardziej polecanych urządzeń do tego typu zajęć jest orbitrek magnetyczny. Mnogość rodzajów rowerków eliptycznych może być przytłaczająca, dlatego warto przyjrzeć się najważniejszym kryteriom wyboru tego typu sprzętu.
Jaki orbitrek magnetyczny wybrać?
Na wybór konkretnego sprzętu wpływ powinny mieć nie tylko możliwości finansowe, ale również proponowany stopień zaawansowania ćwiczeń. Przykładowe parametry, na które warto zwrócić uwagę:
- Materiał wykonania – dobry sprzęt wykonany jest ze wzmocnionych tworzyw sztucznych oraz detali metalowych.
- Rozmiar koła – duże i masywne koło gwarantuje większe zróżnicowanie i trwałość.
- Obciążenie – czyli maksymalna waga użytkownika.
- Programy i dodatkowe funkcje – im bardziej rozbudowane, tym więcej możliwości urozmaicenia treningu. Przykładowe funkcje: przebyty dystans, prędkość, pomiar pulsu, spalanie tkanki tłuszczowej.
- Firma – z pewnością warto rozważyć rozwiązania przygotowane przez renomowanych producentów.
- Wyposażenie dodatkowe – niektóre modele oferują dodatkowe urządzenia takie jak uchwyty na bidony, łączność Bluetooth czy nawiewy.
Polecamy!
Jak dobrać rozmiar przyrządu?
- Rozmiary urządzenia a lokalizacja – powinniśmy dopasować je ściśle do ilości miejsca, jakim dysponujemy w naszej przestrzeni domowej. Lokatorzy małych mieszkań powinni raczej rozglądać się za sprzętem zajmującym nie więcej niż 0,6 metra kwadratowego (wymiary co najwyżej 1,2 x 0,5 metra). Jeżeli z kolei wygospodarowanie przestrzeni na rower eliptyczny nie stanowi dla nas problemu, wówczas spokojnie możemy sobie pozwolić na zakup większego orbitreka.
- Wielkość orbitreka a nasze wymiary – każdy sprzęt należy dopasować również do naszej fizjonomii oraz postury, dlatego osoby mające raczej niezbyt imponujący wzrost (poniżej 1,65 m) powinny zainteresować się sprzętem o długości kroku do maksymalnie 38 cm. Z kolei wyżsi mogą już sobie pozwolić na zakup przyrządu z długością kroku przynajmniej 40 cm.
- Komfort użytkowania – jest w dużej mierze uzależniony zarówno od naszych rozmiarów, jak i samego przyrządu. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozmieszczenie panelu sterowania i zainstalowanie go na odpowiedniej wysokości, a także dopasowanie wielkości i długości samych ruchomych ramion. Warto przed samym zakupem przetestować np. w sklepie stacjonarnym kilka modeli pod kątem wygody eksploatacji i obsługi sprzętu monitorującego trening.
Orbitreki magnetyczne – Ranking wrzesień 2024
W poniższym zestawieniu znajduje się TOP10 aktualnie najchętniej wybieranych produktów w kategorii Orbitreki z hamulcem magnetycznym do domowego treningu. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.
Ile musimy wydać na dobry orbitrek magnetyczny?
Cena determinuje w dużym stopniu jakość samego sprzętu. Budżetowe, bardzo tanie konstrukcje cechują się krótką trwałością, a dodatkowo ze względu na zastosowanie niewygodnych w dłuższym treningu krótkich skoków, co jest także niebezpieczne dla samego ćwiczącego.
Lepsze orbitreki magnetyczne, które możemy kupić za kwotę powyżej 2000 zł, wyposażone są w łożyska montowane w miejscach najbardziej eksploatowanych i podatnych na zużycie. To w dużej mierze powoduje, że są one w stanie wytrzymać obciążenia treningowe i zachować swoje walory treningowe na dłużej. Zwiększenie budżetu na zakup dobrego orbitreka pozwoli zainwestować także w jego stabilność oraz solidność obudowy.
Polecamy!
Do zastosowań już bardziej profesjonalnych warto raczej zainteresować się orbitrekami znacznie powyżej kwoty 3000 zł, które ze względu na swoją konstrukcję są lepiej przystosowane do treningów i ćwiczeń o dużej intensywności. Zadbano również w ich przypadku w jeszcze większym stopniu o komfort samego ćwiczącego.