Trening z rowerem spinningowym Ranking z 14 września 2024
Jaki rowerek spinningowy wybrać? Który sprawdzi się podczas domowego treningu?
Za oknem nadal chłodno i mży. Ta atmosfera nie sprzyja podejmowaniu aktywności fizycznej na zewnątrz. Warto więc rozważyć inne alternatywy, które umożliwią utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej.
Jednym z najbardziej polecanych urządzeń do zajęć domowych jest rowerek spinningowy. Ten sprzęt umożliwi nie tylko skuteczne spalanie kalorii, ale też modelowanie sylwetki, wzmocnienie kości i stawów oraz wzrost wydolności układu oddechowego oraz układu krążenia.
Co cechuje rower do spinningu?
Dzięki wykorzystaniu dodatkowym elementów konstrukcyjnych u podstawy rowerki (szerokie, stalowe ramiona z przodu i z tyłu) tego typu pozwalają zachować większą stabilność podczas intensywnego treningu. Ze względu na swoją charakterystykę rower spinningowy jest dedykowany raczej osobom, które czynnie uprawiają sport i dbają w większym stopniu o ciągłość oraz regularność wykonywanych ćwiczeń wydolnościowych. W rowerach tego rodzaju z reguły wykorzystuje się opór mechaniczny. Jego zalety docenią również osoby amatorsko uprawiające sport, poszukujące bardziej wymagającego sprzętu do wzmacniania swojej formy oraz wyrzeźbienia sylwetki.
Podczas treningu osoba ćwicząca ma zdecydowanie bardziej pochyloną sylwetkę w stosunku do tej, jaką by przyjmowała przy zastosowaniu chociażby rowerka pionowego, co dokładniej odzwierciedla jazdę wyczynowym rowerem szosowym w warunkach zewnętrznych. Dzięki tej charakterystyce treningowe rowery spinningowe uważa się za cenne uzupełnienie treningu dla profesjonalistów, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać przerwę między wyścigami lub podczas panujących trudnych warunków atmosferycznych.
Wykonywany trening na rowerze spinningowym ma charakter bardziej intensywny, pod większym obciążeniem, dlatego stopy powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zsunięciem się z pedałów – w tym celu stosuje specjalne zatrzaski, które zakłada się na przednią część obuwia.
Oczywiście z ćwiczeń wykonywanych na tego typu rowerku treningowym mogą skorzystać osoby walczące z nadwagą, natomiast ze względu na zajmowaną pozycję raczej nie są rekomendowane uskarżającym się na ból kręgosłupa i odcinka lędźwiowego oraz poszukującym sprzętu rehabilitacyjnego np. po przebytej kontuzji, szczególnie w początkowej fazie powrotu po urazie. Pamiętajmy również, że trening na tego rodzaju rowerze obciąża również w dużym stopniu nasze stawy kolanowe.
Chcąc skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam rower spinningowy, powinniśmy uwzględnić również fakt, że ze względu na swoją sporą wagę oraz gabaryty są sprzętem zdecydowanie mniej mobilnym i wymagającym odpowiedniej przestrzeni. Najlepiej sprawdzą się, gdy mamy w naszym domu do dyspozycji pomieszczenie, w którym możemy urządzić salę treningową.
Polecamy!
Jaki rowerek spinningowy wybrać?
Jeśli podoba Wam się ta forma treningu, przy zakupie powinniście wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.
- Cena – na rynku oferuje się pełny wachlarz cenowy rowerków. Im droższy, tym jakość wykonania większa.
- Programy – im bardziej rozbudowane, tym więcej możliwości dostosowania treningu do naszych indywidualnych potrzeb.
- Firma – warto wziąć pod uwagę rozwiązania przygotowane przez renomowanych producentów.
- Materiał wykonania – od niego zależy trwałość urządzenia oraz jego nośność.
- Opcja Scan – ta funkcja ukazuje wiele parametrów treningu, między innymi czas trwania, intensywność czy ilość spalonych kalorii.
- Opcja Body Fat – jak mówi sama nazwa umożliwia ocenę poziomu tkanki tłuszczowej.
- Opcja HRC – kontroluje i weryfikuje pracę serca podczas ćwiczeń.
- Długość gwarancji – standardowa długość wynosi 24 miesiące. Im dłuższa, tym większe zabezpieczenie użytkowania.
Rowery spinningowe – Ranking wrzesień 2024
W poniższym zestawieniu znajduje się TOP10 aktualnie najchętniej wybieranych produktów w kategorii Rowery spinningowe do domowego treningu. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.