Jaki wybrać, aby był najbardziej wygodny i sprawdził się w różnych warunkach? Który rodzaj plecaka warto brać pod uwagę przy okazji jazdy rowerem?

Plecak rowerowy Ranking z 25 maja 2024

Jaki wybrać, aby był najbardziej wygodny i sprawdził się w różnych warunkach? Który rodzaj plecaka warto brać pod uwagę przy okazji jazdy rowerem?

Inne poradniki i rankingi rowerowe

10 komentarzy o Plecak rowerowy

 1. jaki plecak na rower pisze:

  Podobają mi się modele zarówno turystycznej jak i miejskie. Taki plecak na rower byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem

 2. plecakmaniak pisze:

  Szczerze powiedziawszy to nie wiem do końca, czemu nie są rekomendowane zwykłe plecaki – już bez przesady, przecież tylko niewielki odsetek to zapaleni rowerzyści, którzy bardzo starannie dobierają sprzęt. No i standard, jak ktoś chce znaleźć powód, to zawsze coś mu będzie przeszkadzało 🙂

  • konfi pisze:

   Tutaj muszę się zgodzić. Na zwykłe, niedługie przejażdżki wystarczy standardowy, niezbyt duży plecak. Tak naprawdę specjalistyczny sprzęt potrzebny jest podczas pokonywania dużych dystansów. Korzystają z niego głównie prawdziwi pasjonaci. Dlaczego? Ponieważ jest wyjątkowo drogi. To podobna sytuacja, jak w branży biegowej – dobre buty kosztują kilkaset złotych, ale większość biega w takich za max 200 złotych i jakoś żyje:)

 3. miki pisze:

  Plecak za 500 złotych? Dziękuję bardzo. Ja mam zwykły plecak na rower. Jedyne na co zwracałem uwagę przy kupnie to żeby miał wentylacje na plecach i żeby był lekki. Tyle wystarczy żeby mieć porządny plecak rowerowy:)

 4. Henryk pisze:

  Dla mnie plecak na rower musi być mały i poręczny. Nie jestem fanem wielkich tobołów, nie lubię mieć dużego balastu spowodowanego samym w sobie plecakiem. Ważne by swobodnie w nim się czuć podczas jazdy.

 5. Adrian pisze:

  Dla mnie dobry plecak powinien charakteryzować się przede wszystkim wytrzymałością. Nie zawsze pogoda dopisuje, warto zainwestować kilka złotych więcej i kupić przedmiot z wyższej półki. Osobiście jestem fanem plecaków ze stelażem, bo pewniej mi się je nosi, oraz ważne by miał górną klapę. Ułatwia to wydostanie rzeczy, które mamy na wierzchu specjalnie przygotowane, bez zbędnego wyciągania wszystkiego i rozpinania całej kieszeni 🙂

 6. Czarek pisze:

  W zeszłym sezonie udało mi się znaleźć plecak rowerowy z bukłakiem i muszę przyznać, że jest to świetna sprawa 😉 Woda jest czymś co trzeba mieć, a w takim plecaku jest to mega przydatne i do tego wygodne.

 7. Kamila pisze:

  U mnie świetnie sprawdza się mały plecak na rower. Nie lubię jeździć wyładowana, że aż mnie plecy od niego bolą, w zupełności wystarczą najprzydatniejsze rzeczy, by w takim małym plecaku się zamknąć. Jeżeli ktoś jeździ w dalsze trasy, to wiadomo, że musi zabrać se sobą czasami mega dużo sprzętu, ale w okolice miasta jak i jazdę po nim, mały jest w zupełności wystarczający.

 8. Anna pisze:

  Plecak na rower powinien być według mnie mały. Duży jest zdecydowanie niewygodny i staram się unikać takowych, chociaż czasami sytuacja oraz rodzaj wyjazdu do tego zmusza. W małym bierze się wszystko co potrzebne, a do dużego ładuje się wszystko co przyjdzie na myśl, bo ciągle jest jeszcze miejsce 😀

 9. Robert pisze:

  Ja mam dwa różne plecaki. Większy i mniejszy. Wybieram w zależności od dystansu, oraz tego co potrzebuje ze sobą zabrać. Duży plecak jest mniej poręczny, ale to raczej tylko na dalekie, nawet kilkudniowe wycieczki. Mniejsze plecaki sprawdzają się świetnie w wypadzie za miasto, lub nawet do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *