Zabezpieczenie roweru

Inne poradniki i rankingi rowerowe

11 komentarzy o Zabezpieczenie roweru

 1. herrRower pisze:

  Łańcuchy, u-locki, zapięcia z linkami i inne zabezpieczenia na nasz kochany jednoślad na niewiele się zdadzą, jeżeli nie będziemy przy tym myśleć … Nawet najlepsze zapięcie nie uchroni naszego roweru przed kradzieżą, zatem jedną z najlepszych metod jest unikanie potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Ale oczywiście nie popadajmy z jednej skrajności w drugą – chyba dobrą opcją jest kupić rower, którego nikt nie będzie chciał ukraść 😛 A tak na poważnie – jednoślad blisko naszego miejsca zamieszkania, na widoku, z dobrym zapięciem skutecznie mogą odstraszyć jakiegoś amatora cudzej własności.

 2. Grzesiek pisze:

  Kilka lat temu zostawiłem rower na 2 minuty przed sklepem i w tym czasie mi go skradziono… od tamtego czasu zawsze korzystam z zapięcia na rower. Mam je zamocowane na stałe na ramie i nie przeszkadza ono w jeździe. Niby jest możliwość przecięcia go, ale jednak ryzyko jest niemalże zerowe. Ważne, żeby mieć jakiekolwiek zabezpieczenie, bo nigdy nic nie wiadomo.

 3. Lord pisze:

  Ja jeszcze nigdy nie miałem przykrych incydentów związanych z kradzieżą, ale zabezpieczenie roweru jest bardzo istotne. Kiedyś to lekceważyłem, ale stwierdziłem, że to głupota… przeciętne zapięcie rowerowe kosztuje 50zł, a rower np. 2000zł 😛 Lepiej wydać 50zł, niż stracić rower, który jest wart kilkadziesiąt razy więcej… logika 😀

 4. Barton pisze:

  Polecam Wam zdecydowanie U-Locka! Może i kosztuję trochę więcej niż klasyczne zapięcie na rower, ale jest to znacznie bardziej komfortowa opcja. Z zapięciami bywało czasami tak, że po jakimś czasie kluczyk się zacinał, a czasami nawet zostawał w środku i wtedy pojawiał się kłopot. Tutaj nie ma takiej możliwości 😉 Najlepiej jest wybrać jakiś lepszy model U-Locka, a nie te najtańsze.

 5. alonso pisze:

  Mieszkam w dużym mieście i powiem szczerze, że chociaż do tej pory nikt nigdy nie ukradł mi roweru, to nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez zapięcia zabezpieczającego. Tym bardziej, że jego koszt to kilkanaście złotych, a jednak zabezpiecza nasz – niekiedy bardzo drogi – rower. Także gorąco polecam wszystkim rowerzystom wyposażenie się w takie cudo:)

 6. kluha pisze:

  Niestety kiedyś ukradli mi rower, ale było to z mojej własnej głupoty bo zostawiłam go niezapiętego przed sklepem. Nie był jakiś drogi, ale chodzi o sam fakt. Moze gdybym go odpowiednio zabezpieczyła nie musiałabym wydawać pieniędzy na kolejny rower.

 7. rowerzysta pisze:

  Niestety w dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie zostawiania gdziekolwiek roweru bez zabezpieczenia. Muszę przyznać, że byłoby to wyjątkowo ryzykowne i nierozważne. Sam używam nawet dwóch zapięć ale to z powodu tego, że już raz skradziono mi rower:/ Także, naprawdę zapinajcie rowery, żeby mieć spokojną głowę.

 8. beata pisze:

  Zabezpieczenie do roweru jest mi niezbędne, ale nie do roweru tylko do… wózka dziecięcego 🙂 Mieszkam na trzecim piętrze i ciężko by mi było znosić gondole z dzieckiem, więc wózek przypinam na dole w klatce:) Jest to zabezpieczenie łańcuchowe.

 9. s2134 pisze:

  U-locki sa w zasadzie nic nie warte. zlodzieje nie potrzebują nawet przecinaka. wystarczy ze podniosą rower i wyłamią siłą zamek stosując dzwignię . 20 sekund i po sprawie. widziane 2 dni temu w Dublinie

 10. Tomasz pisze:

  Przestrzegam przed zapięciami składanymi od Abus-a! Zakupiłem najdroższe zapięcie z ich oferty i dziś nie mam roweru. .. Okazało się, że nie trzeba tych zapięć niczym przecinać, wystarczy, że złodziej kupi na ebay tzw surówkę klucza i po jego włożeniu w zamek uderzy go z góry. Zamek otwiera zapięcie i złodziej odjeżdża z naszym rowem i zapięciem… brak słów… Uważajcie!

 11. Martyna pisze:

  Bardzo pomocny wpis – już wiem jakie zabezpieczenie od roweru wybrać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *